קבוצת נשים יהודיות וערביות חברו למיזם ראשון מסוגו – שוק הלילה של ישראל שיערך בלוד העתיקה ויאגד תחת קורת גג אחת מציגים ממגוון קהילות ותרבויות בישראל: האתיופית, הבדווית, הרוסית, ההודית, הגרוזינית, הערבית, המרוקאית ועוד. בדוכנים ימכרו האוכל, הלבוש, התכשיטים וחפצי האמנות הייחודיים לכל קהילה כולל גלביות, בגדים הודים, אופנה אתנית, תכשיטים, מתנות, קרמיקה, אוכל מרוקאי, אוכל גרוזיני, אוכל אתיופי, אוכל טבעוני, עוגות ועוגיות בסגנון ערבי, אוכל הודי, חומוס, דים סאם, מוצרי קוסמטיקה טבעיים, כלי בית, בגדי ילדים, פירות וירקות ועבודות יד ייחודיות.

השוק יתקיים בחאן חילו, מבנה אבן עתיק ומיוחד בלוד העתיקה. הוא יערך לראשונה ביום חמישי, 10 בספטמבר, בשעות הערב מתוך כוונה לקיים אותו אחת לחודש. הוא מביא לישראל את המסורת של שווקי הלילה במזרח הרחוק, שמהווים מוקד של קניות ובילויים לתושבים המקומיים ולמבקרים ומקור פרנסה לרבים. השוק פועל ללא כוונת רווח על מנת להעניק במה להתפתחות כלכלית של תושבים ועסקים ולמקם את לוד העתיקה על מפת הטיולים והקניות של תושבי ישראל.

צילום: יחצ
צילום: יחצ

לדברי אביטל בלונדר, מקבוצת הנשים היזמות, מטרת השוק היא להעניק למבקרים בו ערב של הנאה וקניות בלוד העתיקה ולחשוף את העיר בפני רבים שעדיין לא מכירים אותה. לוד ממוקמת בלב המדינה וכמעט כל אדם עובר פעמים רבות בסמוך לה, אולם הרוב עדיין לא נכנסים לבקר בה וכך מחמיצים את העושר התרבותי שיש בעיר ותושביה.

השוק יערך ביום חמישי, 10 בספטמבר, בין השעות 18:00-23:00 בחאן חילו, רח' מחנות קפריסין 6 לוד. כניסה וחניה בשפע ללא תשלום.