השאירי תגובה לכתבה (אל תשכחי לצרף כתובת מייל תקינה)

ואולי תזכי בספר 'איך לשפץ את הבית מבלי לאבד את השפיות'!

"לאורך חיינו, צרכי המגורים שלנו משתנים שוב ושוב. אנו נכנסים לזוגיות, יוצאים מזוגיות, מביאים לעולם ילדים, הם גדלים, מביאים חברים, עוזבים את הבית, חוזרים הביתה, לפעמים עם בני זוג וילדים, ועוזבים שוב. אנו מתבגרים, משנים העדפות, מחליפים מקצוע, מפתחים הרגלים חדשים וזונחים ישנים".

שינוי סביבת המגורים בהתאם לכך הוא צורך אמיתי. ד"ר רות בן יקר צעד אחר צעד את תהליך שיפוץ ועיצוב הבית, ומסייעת לקוראים לתכנן ולנהל אותו תוך התייחסות מפורטת ונתינת כלים מעשיים להגדרות הצרכים והעדפות, בניית התקציב, שליטה בעלויות, עמידה בלוחות זמנים, תזמון, תיאום ציפיות זוגי וכמובן ביצוע. מטרת הספר היא להפוך את תהליך השיפוץ לפשוט וקל ובתקציב סביר, וליהנות מתוצאותיו לאורך תקופה ארוכה. ייחודיותו הינה בשילוב שבין מידע טכני לגישה עיצובית ואסתטית אשר באה לידי ביטוי לא רק בתוכן הטקסט אלא גם בגרפיקה ובתמונות.

מעבר לכלים המעשיים, ד"ר רות בן יקר מנפצת מיתוסים רבים שנוגעים לנושא השיפוץ כדוגמת האמירה הידועה שאם כבר הבאנו את בעלי המקצוע אז צריך ללכת עד הסוף. היא מעמידה את הקוראים על הטעויות הנפוצות והקלאסיות שכולנו נגררים אליהם לאורך הדרך ומעניקה טיפים שימושיים אודות דברים שלא היינו חושבים עליהם לעולם.

כריכה - איך לשפץ את הבית (1)

תמ"א 38

אחד המאפיינים החשובים של הספר הינו האקטואליות שבו. בן יקר מקדישה חלקים שלמים בספרה למגמות ואספקטים עכשוויים שמצריכים היערכות והתמודדות מיוחדת ושונה שלא בהכרח הייתה מוכרת עד כה. התמודדות עם עליית מחירי הנדל"ן,  התייחסות לשיקולים של בנייה ירוקה, וקריאה לשיפוץ בית לקראת מכירה לשם העלאת ערכו וזירוז המכירה. כולם מקבלים יחס מיוחד בספר זה. אחת ההתפתחויות המרכזיות בעולם הנדל"ן של ימינו הינה תמ"א 38 שמציבה בפני אנשים מחד, הזדמנות נהדרת לשינוי הסביבה הביתית מעבר לתוספת החדרים ומאידך, אתגרים ומכשולים לא פשוטים שמצריכים התמודדות זהירה, מחושבת ומבוקרת. בספר זה, מוקדש פרק שלם שעוסק בנושא שיפוץ פנים הדירה במסגרת שיפוץ תמ"א 38 על כל הפוטנציאל והסיכונים שטמונים בו.

הכוח הנשי

בשל יכולו הניהול הרב משימתית המאפיינת נשים, אך מנגד העובדה שישנה נטייה לנשים להתרחק ככל שניתן מהעיסוק בשיפוץ ובכל מה שכרוך בו, המחברת חשה צורך להעביר מסר חברתי שינטרל את הפחדים הקיימים והמחסומים החברתיים שכולנו גדלנו עליהם המונעים מנשים להחזיק מקדחה, לתלות וילון ולנהל את עבודות השיפוץ.

על המחברת:

ד"ר רות בן יקר,  היא מנהלת מנוסה המשלבת בחייה המקצועיים שני תחומים: היא אומנית ומעצבת פנים, יועצת תכנון ומנהלת פרויקטים בתחום במגזר העסקי והפרטי, עוסקת בתכנון ועיצוב פנים של משרדים, מעבדות ודירות מגורים, ובמקביל, היא עוסקת בניהול עסקי וניהול מחקר ופיתוח בתעשיית הביו-טכנולוגיה. בעלת דוקטורט בהצטיינות ממכון ויצמן למדע, כיהנה בעבר כמנכ"לית של חברות ביומד, וכיום היא הבעלים והמנהלת של חברת ניהול וייעוץ בתחום, מייעצת לגופים פרטיים וציבוריים, מחברת ספרי הדרכה, מרצה בקורסים מקצועיים, ומכהנת כדירקטורית בחברות ביומד ובארגון התעשיות המתקדמות בישראל.

'איך לשפץ את הבית מבלי לאבד את השפיות' : מחיר 89 ש"ח, כריכה קשה, 120 עמ'

זכתה בספר חנה, שכתבה לנו: 

אין לי מושג בעיצוב ואני מתה לעשות שינויים.
אז ממש אשמח לקבל הדרכה בספר איך לעשות את זה.