זהו ספר מיוחד וראשוני מסוגו המצליח לשלב בין חווית הלידה במישור הפיזי, החומרי, לבין החוויה במישור הרוחני, נפשי. מחד, ספר זה הוא ידיד נאמן שילווה כל אישה במהלך ההיריון ואף לפניו, החל בהיכרות עם בדיקות הסקר הגנטיות, עבור בצלילה אל המתרחש בתוך הרחם פנימה שבוע אחר שבוע ובהמלצות תזונתיות, וכלה בתיאור המרגש של שלבי הלידה ומהלכה בתוספת עצות להתמודדות עם כאבי הצירים. מאידך, הספר פותח הזדמנות לצמיחה רוחנית, מאפשר להנות מרגעים של פריחה, חלומות והתרגשות לצד החולשה והחששות הטבעיים. במהלך חודשים ארוכים של גדילה אטית ישנם גם רגעי התעלות, לא רק העובר גדל כל הזמן ומתפתח, אלא גם אמו לעתיד הנושאת אותו ברחמה, גדלה ומתפתחת יחד עמו ומגלה בתוכה מקומות חדשים וכוחות מופלאים, מגלה את נפשה ואת רוחה. הספר מחולק לפי שבועות ההיריון, כל פרק מלווה באיורים מיוחדים מהצומח ומעצים את ההתחדשות והצמיחה שעוברת על האם הן במישור החומרי והן במישור הרוחני.

כריכה

 נעה- רחל בן- דוד היא דולה מוערכת, אקדמאית, אמא לשמונה ילדים, מדריכת כלות בחסד, שנים של למידה ושל התנסות הביאו אותה להקים את  'מרכז בראשית – לצמיחה והתפתחות נשית', מרכז המקיים סדנאות הכנה לנערות ולנשים לקראת גיל ההתבגרות, הנישואים, ההיריון והלידה, ומלווה אותן בתהליכים אלו. היא ובעלה מתגוררים בגרעין התורני בלוד מתוך אידאולוגיה של התערות ותרומה לעם ישראל. כל אלו ועוד לא מונעים ממנה לשחק פעמיים בשבוע כדורסל, לצייר ולעסוק באומניות שונות כולל תנועה אותנטית.

נשמע טוב?

כתבי לנו בתגובה למה תרצי לקבל את הספר (אל תשכחי להשאיר כתובת מייל),

ואולי הוא יגיע אלייך הביתה!

מערכת 'משלך'

_________________________________________

גולשות יקרות,

תודה רבה על השתתפותכן ועל שלל התגובות המרגשות והנוגעות.

בהגרלה שערכנו זכתה הגולשת "מישי" שכתבה לנו כך:

שלום רב. ב"ה עברתי שתי לידות, תמיד רציתי משפחה גדולה וכעת אני מעט חוששת. הלידה הראשונה הייתה ארוכה אך סבירה למדי, לקחתי אפידורל רק בפתיחה של 7.5 כי פחדתי מההמשך ולמרות שהילדה קצת נתקעה בתעלה היא יצאה כמו גדולה ב"ה. בלידה השניה גיליתי שלושה ימים לפני שהתינוק הולך לצאת גדול, שיש מצב לקיסרי. אין ספק שנלחצתי ופחדתי. בסופו של דבר אחרי שעות של פתיחה מלאה ובלי יציאת התינוק הובהלתי לחדר ניתוח ושם התחילו בהליך ואקום שנכשל ואז עברו ללידת מלקחיים. ב"ה התינוק יצא (מעל 4 קילו-שמנמני שלי!) ואני בסדר אבל אין ספק כי הלידה השאירה לי טעם קצת מלחיץ. אני מאמינה כי לפני הלידה הבאה אצטרך לעבור טיפול כלשהוא ואני חושבת שהספר החדש יכול רק לתרום לי. אני לא מתבכיינת ומודה לה' על מה שזימן לי ועל כך שיש לי שני ילדים בריאים שנולדו בצורה שלמה ותקינה. אני רק אשמח לקבל עוד כוחות לקראת הלידה הבאה…