– שלום, מוכנה לענות על סקר קצר?

– השתגעתם? גם במקווה יש סקרים? זה לא אמור להיות מקום אינטימי ומוגן?

– סליחה על החדירה לפרטיות שלך, אבל אנחנו פה כי חשוב לנו לשאול את השאלה במקום בו הכל מתרחש. אנחנו עורכות סקר על ליל הטבילה מהזווית הזוגית.

– מציצניות.

– לא. אנחנו רוצות להוציא מדריך לגבר לליל טבילה, ובשביל זה אנחנו אוספות מנשים במקווה את דעותיהן בנושא.

– תשכחו מזה. תשאלו אותי ביום אחר.

– כן, בטח.

– אבל אל תשכחו לשלוח לי את תוצאות המחקר!

shutterstock_69560539
"לדאוג שאשתך תהיה מרוצה" – זה יותר קשה מלחזות את מזג האוויר

ליל טבילה, המדריך לגבר

ההנחיות מנוסחות בלשון זכר ומיועדות לגברים בלבד

* מדריך החתנים אמר לך שליל טבילה הוא זמן מיוחד, ושחשוב ביום הזה לסדר את הבית ולדאוג שאשתך תהיה מרוצה. אם הוא היה ישר, הוא גם אמר לך ש"לדאוג שאשתך תהיה מרוצה" זה יותר קשה מלחזות את מזג האוויר.

* אם תסדר את הבית, יש סיכוי שהיא לא תמצא את הדף החשוב שהיא השאירה במיוחד על השולחן כדי שתזכור לקחת אותו. אם תשחק עם הילדים יש סיכוי שהבית לא יהיה מסודר. אם תשכיב את הילדים לישון יש סיכוי שאתה לא אבא נוכח שמשחק איתם, ואם תתקע בעבודה דווקא בערב הזה, סביר להניח שתחזור לבית מבולגן עם ילדים ערים…

* הכלל הוא שאין כללים. יש קשר קטן מאוד בין המעשים שלך לבין הרגשות והתגובות של אשתך. אל תצפה שמה ששימח אותה בפעם הקודמת יעבוד גם הפעם. בכלל. אל תצפה. או לפחות אל תתן לה לדעת שאתה מצפה…

* אין קשר בין הטבילה שאתה מכיר, בערב יום כיפור או במעיין בטיול, לבין הטבילה שלה. זה בערך כמו ההבדל בין סעודת האמנים שהיא התלהבה ממנה כל כך בשבוע שעבר, לבין התפילה שלך במניין שלוש פעמים ביום. חוויה רוחנית לא שגרתית, לעומת מטלה קבועה וסיזיפית.

מיותר לומר שטלפון ארוך לאמא שלך תעשה ביום אחר, נכון?
מיותר לומר שטלפון ארוך לאמא שלך תעשה ביום אחר, נכון?

* היא מצפה שתשאל אותה איך היה, ותחלוק איתה את חווית המפגש עם הבלנית. היא מצפה שתניח לה להיות עם עצמה בפרטיות שלה ביום כל כך משמעותי בחודש. מחק את המיותר.

* תיאום ציפיות. גם על זה דיבר מדריך החתנים. נקווה שהוא גם הזכיר לך שאין שום קשר בין מה שתתאמו לבין מה שיקרה באמת. ציפיות יש רק ב'כיתן', זה ידוע.

* מיותר לומר שטלפון ארוך לאמא שלך תעשה ביום אחר, נכון? גם את הלימוד עם החברותא אפשר לדחות באיזה תירוץ… אין עצות טובות אם מדובר במשחק גמר בכדורגל…

* אל תסכים להיות המתווך בשאלות מורכבות לרב. אולי להיות שליח של מעטפה עם עד, במקרה הצורך. בוודאי שהתייעצות של שניכם עם רב במקרים מסוימים היא חשובה. אבל בעידן יועצות ההלכה אין שום סיבה לעודד חוסר תקשורת וטלפונים שבורים.

 * זה הכי רומנטי בעולם להסיע את אשתך למקווה. אבל תעשה טובה ותחנה עם הגב לפתח, ואל תשב ותבהה בכל מי שיוצאת משם.

* אל תסתפק ברשימות באינטרנט. דבר איתה. תלמדו יחד להתכוונן ולדייק, כך ששניכם תרגישו אהובים ושמחים. מגיע לכם!

יש לכן/לכם עצות נוספות? [email protected]@gmail.com