שם: יעל גריינר

אזור מגורים:  מודיעין

גיל: 37

מצב משפחתי: נשואה באושר ואמא לחמישה ילדים.

ùåðåú
ללדת בשמחה. יעל גריינר (צילום: יוסי זמיר)

על העסק: העסק שלי נקרא "אימהית – דולה ברוח יהודית" והוא שילוב של כל מה שאני: גם אמא שמחבקת, מכוונת ומייעצת (לא רק לילדיי אלא גם ליולדות שאני מלווה), גם דולה ומדריכת הכנה ללידה וגם ברוח של אמונה – לא רק אמונה בקב"ה אלא גם אמונה ביכולת של כל אישה ללדת, וללדת בשמחה!

כבר שש שנים שאני מדריכה יולדות לקראת לידות ראשונות וחוזרות, אני מלווה יולדות בלידה וב"ה זכיתי ללוות מאות תינוקות בדרכם לעולם.

על תהליך הקמת העסק:

אחרי הלידה השלישית שלי החלטתי שאני לא יולדת יותר, ושאם כבר תהיה לידה אז רק בניתוח קיסרי, כי אין סיכוי שבעולם שאכניס את עצמי במודע לתהליך של לידה טבעית עוד פעם. כשהלידה הרביעית התקרבה והייתי כבר בדרכי לרופא הנשים לקבוע תאריך לניתוח הבנתי שאני טועה – שבריחה מהתמודדות עם הלידה היא לא הפתרון הנכון ושמה שאני באמת צריכה לעשות זה ללמוד מחדש איך יולדים ואיך להפוך את הלידה שלי לחוויה טובה ומעצימה ולא חוויה של כאב ופחד. חזרתי הביתה והתחלתי ללמוד מכל הבא ליד – ואכן זכיתי ללידה מדהימה, מרוממת וקדושה ממש.

בעקבות הלידה הזו הרגשתי שאני חייבת לספר לכל הנשים בעולם שאפשר גם אחרת, שאפשר ללדת בשמחה, מתוך בחירה אישית איך הלידה שלך תראה, להרגיש שאת שולטת ויולדת ולא שמיילדים אותך.

למדתי להיות דולה באחד מהמוסדות המובילים בארץ ועברתי גם הסמכה אמריקאית, וכבר תוך כדי הלימודים התחלתי ללוות נשים בלידה ולהדריך לקראתה. אני שמחה לספר שכל כך הרבה נשים יצאו עם חוויות לידה טובות ומתקנות לחוויות העבר וזה ממש מחמם את הלב לראות כזו הצלחה מדהימה.

בהמשך הדרך זכיתי גם (ואני עדיין זוכה) להדריך לקראת לידה נשים מכל רחבי העולם באמצעות האינטרנט, כך שהיום כל אחת יכולה להנות מהאפשרות ללידה טובה – לא משנה היכן על פני הגלובוס היא גרה.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
אחרי (צילום: יעל גריינר)

צעד ראשון בהקמה: כבר תוך כדי הלימודים הגדרתי לעצמי קהל יעד שאיתו אני רוצה לעבוד והתחלתי לתרום ממה שיש לי לתת לקהל הזה בהתנדבות. מכאן זה כבר התגלגל לעסק.

קהל יעד: הריוניות דתיות, מכל גווני הקשת הדתית.

הכי אוהבת בעבודה: את הרגע שהתינוק יוצא לאוויר העולם. רגע מרגש עד דמעות בכל פעם.

לא אוהבת בעבודה: שמחה לומר שאין דבר כזה. אני נהנית מכל הצדדים של העבודה – גם מההדרכה, גם מהליווי, גם מהשיווק ואפילו בייחוד ממנו (זה כל כך כיף לצלם סרטונים ולבטא את הקול הייחודי שלך! שווה לכן לנסות, גם אם אין לכן עסק משלכן) ואפילו מהנהלת החשבונות…

רגע מיוחד: יולדת מדהימה שהגיעה אחרי ירידת מים לבית החולים, אך ללא צירים כמעט. כעבור מספר שעות החלו צירים והכניסו אותנו לקבלת יולדות – כבר אז שמתי לב שמשהו לא נראה טוב במוניטור והסבתי את שומת לב המיילדות לכך. באופן מיידי היולדת הועברה לחדר לידה למרות שהפתיחה היתה עדיין מאוד קטנה, לא יותר משני סנטימטר. בתוך שעה התקדמה היולדת לפתיחה של ארבעה סנטימטרים, אבל המוניטור הלך ונהיה מפחיד יותר ויותר והצביע בבירור שיש בעיה כלשהי עם העובר. הרופאים החליטו שלמרות ההתקדמות היפה של הלידה הם לא יכולים לחכות עוד ופינו את היולדת במהירות לחדר ניתוח, כשבעלה ואני נשארנו לחכות בחדר ההמתנה. כעבור רבע שעה יצא אלינו הרופא ובישר שמגיע מזל טוב – היולדת ילדה תינוק בריא ושלם בלידה רגילה! תוך שבע דקות מרגע שנכנסה לחדר הניתוח (כשלפי מה שידענו היא בפתיחה של ארבעה ס"מ בלבד…) ועוד לפני שהספיקו להתחיל בניתוח – התינוק נולד באופן טבעי.

שער jpeg
המדריך מאת יעל גריינר

הישגים: מעל 300 תינוקות באו לעולם עם ליווי והדרכה שלי 🙂

בעוד עשר שנים: בעז"ה עד אז כבר יהיה לי אתר אינטרנט שירכז את כל מה שצריך לדעת על הריון, לידה והורות ראשונית ויכיל בתוכו גם קניון להריונית הדתית עם בגדי הריון צנועים ושיקיים, מוצרים טבעיים לאם ולתינוק והמון הדרכות ממוקדות ומקדמות.

טיפ מקצועי לקוראות: אל תוותרו על הכנה ללידה – גם אם זו לא לידה ראשונה שלכן. לכל אחת מתאים להתכונן באופן שונה – יכול להיות שאת מרגישה שקורס קבוצתי הוא הנכון עבורך או שדוקא מפגשים אישיים עם דולה מתאימים לך יותר, או שאולי את בכלל מעדיפה לקרוא ספר/מדריך מעשי – לא משנה איך, העיקר שלא תגיעי ללידה בלי הכלים שיאפשרו לך להפוך אותה ללידה נהדרת. כי מגיע לך!